Firma Aika s.r.o.
je společnost s ručením omezeným se základním jměním přesahujícím 5 mil. Kč plně financovaná z vlastních zdrojů. Jediným vlastníkem je česká fyzická osoba, která se přímo podílí na řízení společnosti. Společnost byla založena v roce 1991 ve formě, která beze změn trvá dodnes. Společnost je zaměřena na dodávky kompletních počítačových a telekomunikačních systémů pro široké spektrum nasazení od kancelářských aplikací, přes aplikace pro projektování, výuku, řízení technologických procesů až po systémy pro distribuované zpracování dat v sítích WAN a připojení uživatelských systémů do sítě INTERNET.

Zabýváme se projektováním a konzultacemi rozsáhlých sítí LAN a WAN a strukturovaných kabelážních systémů integrujících hlasové a datové řešení. Zaměřujeme se na realizaci dodávek jak pro větší podniky, tak i pro malé a střední firmy či domácí uživatele. Na základě firemního kréda: “ Zadáno pro kvalitu “ jsme připraveni Vám nabídnout širokou škálu zboží a služeb, které odpovídají náročným požadavkům zákazníků na funkčnost dodávaných systémů s ohledem na návratnost vložených investic.


Hlavní okruhy činností firmy
• Návrh a realizace počítačových sítí LAN, WAN
• Prodej a servis serverů IBM, Hewlett Packard, DELL, Fujitsu-Siemens
• Prodej, instalace a servis telefonních ústředen Panasonic, ATEUS-OMEGA, AWAYA-BOSCH
• Prodej a servis osobních počítačů TRILINE, Hewlett Packard, Acer, Lenovo, Fujitsu-Siemens
• Prodej a servis notebooků ASUS, Lenovo-IBM, TOSHIBA, ACER, Hewlett Packard, FUJITSU SIEMENS
• Prodej a servis periferií HEWLETT PACKARD, EPSON, CANON, Kyocera
• Servisní zabezpečení uživatelů výpočetní, telekomunikační a kancelářské techniky
• Outsourcing - externí správa informačních technologií
• Přestavby a repase starších zařízení
• Hardwarová podpora pro CAD/CAM systémy
• Poradenská a konzultační činnost


Návrhy a realizace počítačových sítí LAN, Wi-Fi, WAN
Zpracování návrhu včetně realizace lokální počítačové sítě LAN, Wi-Fi, založené na síťových technologiích FastEthernet, GigabitEthernet, ATM. Realizace strukturovaných počítačových sítí na kabelážních systémech, umožňujících přenos dat, hlasu, videa.
Zpracování návrhu včetně realizace rozlehlé počítačové sítě WAN, na technologiích, ISDN, leased line a Internet. V rámci správy a údržby sítě, vyřešíme Vaše starosti s výpočetní technikou, softwarem a internetovou i vnitrofiremní bezpečností. Na základě potřeba a způsobu fungování firmy navrhneme a nastavíme celou infrastrukturu.
Návrh, dodávka a instalace aktivních prvků LAN: CISCO, LINKSYS, 3COM, ALLIED TELESYN, NETGEAR, ZYXEL, PLANET, Hewlett Packard


Prodej a servis serverů IBM, Hewlett Packard, DELL, Fujitsu-Siemens
Dodávky značkových serverů, instalace serverů, řešení kompletní správy serveru a datové bezpečnostní politiky. Navrhneme řešení, které bude výkonově co nejlépe odpovídat vašim požadavkům, součástí tohoto řešení je zavedení efektivní počítačové bezpečnosti a dlouhodobá správa serveru. Prodej a servis osobních počítačů TRILINE, Hewlett Packard, Acer, Lenovo, Fujitsu-Siemens Modelové řady počítačů představují výkonné počítače pro domácí i profesionální použití. U těchto sestav je především kladen důraz na spolehlivost, výkon a umožnění snadné správy sítě. Každý počítač Triline je 'originál' - postavený, otestovaný a nakonfigurovaný přesně podle požadavků konkrétního zákazníka. Můžete vybírat z široké palety voleb a kombinací. Všechna nabízená řešení prošla náročnými testy kompatibility, máte zaručenu 100% stabilitu a funkčnost pod zvoleným operačním systémem. Zvláštní důraz klademe na tichost a chlazení celé sestavy. Vybíráme nejvhodnější prvky(zdroje, chladiče, ventilátory) s ohledem na dlouhodobý, bezporuchový provoz i v mírně ztížených podmínkách. Všechny počítače prochází sofistikovaným systémem výroby, který zahrnuje několikanásobnou kontrolu funkčnosti každé z částí počítače.


Prodej, instalace a servis telefonních ústředen Panasonic, ATEUS-OMEGA, AWAYA-BOSCH
Telefonní ústředna Panasonic KX-TDA15CE:
Digitální telefonní ústředna s podporou VoIP telefonie. Základní jednotka je osazena pro 2x ISDN linku, 4x vnitřní linku analogovou pro běžné telefony, 4x digitální systémový telefon Panasonic (6x dig.systémový tel. řady Panasonic KX-T76xx). Max. kapacita 6 vnějších a 20 vnitřních linek.
Telefonní ústředna Panasonic KX-TDA30CE:
Digitální telefonní ústředna s podporou VoIP telefonie. Základní jednotka je osazena pro 4x vnitřní linku analogovou pro běžné telefony, 4x digitální systémový telefon Panasonic (6x dig.systémový tel. řady Panasonic KX-T76xx). Max. kapacita 12 vnějších a 30 vnitřních linek (52 vnitřních linek při použití 24 linek analogových, 28 dog.syst.telefonů řady KX-T76xx a karty rozšíření paměti KX- TDA3105).
Telefonní ústředna Panasonic KX-TDA100CE:
Základní jednotka ústředny s možností výstaby až do 108 portů. Obsahuje kartu CPU a neobsahuje karty pro telefonní linky a zdroj. Doporučený zdroj KXTDA0108 nebo KXTDA0104, karty vnějších linek KXTDA0180 nebo KXTDA0181, karty ISDN KXTDA0284, KX-TDA0288 nebo KXTDA0290. Dále je nutné systém doplnit o karty linek vnitřních. K dispozici je celkem 6 slotů pro karty, možnost VoIP a LAN sítě.
Telefonní ústředna Panasonic KX-TDA200CE:
Základní jednotka ústředny s možností výstaby až do 216 portů. Obsahuje kartu CPU a neobsahuje karty pro telefonní linky a zdroj. Doporučený zdroj KXTDA0104 nebo KXTDA0103, karty vnějších linek KXTDA0180 nebo KXTDA0181, karty ISDN KXTDA0284, KX-TDA0288 nebo KXTDA0290. Dále je nutné systém ústředny doplnit o karty linek vnitřních. K dispozici je celkem 11 slotů pro karty, možnost VoIP a LAN sítě.
Telefonní ústředna Panasonic KX-TDA600CE:
Základní jednotka telefonní ústředny bez napájecího zdroje obsahuje 10 pozic pro karty, CPU a pozici karty sběrnice. Konfigurace až 160 linek vnějších, až 160 linek vnitřních. Možnosti připojení ISDN BRI, PRI, analog.linky, spojování systémů Q-SIG ( pomocí PRI/BRI/VoIP), směrování LCR/ARS, DECT bezdrátová vlastní síť, rozhraní CTI, LAN a VoIP.

Pobočkové telefonní ústředny ATEUS-OMEGA, dveřní komunikátor ATEUS-Helios a analogová GSM brána ATEUS-EasyGate. ATEUS® - OMEGA je modulární pobočková ústředna, která integruje všechny komunikační nástroje a vytváří jednotný systém se standardními rozhraními pro všechny sítě.

ATEUS® Omega Business & ATEUS® – Omega Basic:
Komunikační řešení pro malé a střední firmy. Propojení všech telekomunikačních služeb firmy. Přímé připojení do sítí ISDN, GSM, VoIP. LCR šetřící automat. Komfortní telefonní služby pro uživatele. Nástroje CRM pro aktivní kontakt se zákazníky. Řada softwarových aplikací. 2 varianty: ATEUS® – Omega Business, ATEUS® – Omega Basic. Komunikace s partnery a zákazníky je klíčová pro podnikání i činnost nejrůznějších organizací. V dnešní době, kdy je trh telekomunikačních služeb velmi rozvinutý, je těžké najít takové komunikační řešení, které nebude činnost firmy omezovat a přitom neporostou náklady na telekomunikační služby. Právě tyto vlastnosti najdete u ústředen řady ATEUS® – Omega. Modularita znamená na jedné straně širokou škálu rozhraní pro veřejné sítě, na straně druhé to, že koupíte jen to, co skutečně potřebujete. LCR šetřící automat se postará o minimalizaci nákladů za volání do veřejných sítí. Komfortní terminály umožní poskytnout vytíženým pracovníkům maximálně rychlý a jednoduchý přístup ke službám ústředny, včetně vazby na softwarové prostředky v síti LAN. Pro obchodní firmy je k dispozici i jednoduchý CRM systém ATEUS® – Contact Manager. A aby ústředna byla opravdu nejlepší pro každou firmu, existuje ve dvou variantách: ATEUS® – Omega Business s možností začlenění do sítí LAN a VoIP a řadou softwarových aplikací ATEUS® – Omega Basic pro vytvoření jednoduchých komunikačních sítí malých firem. Moderní telefonní ústředna ATEUS® – Omega – Profesionální – Efektivní - Dostupné


Servisní zabezpečení uživatelů, servis výpočetní, telekomunikační a kancelářské techniky
Kompletní služby v oblasti správy Vašeho hardware, software a počítačové sítě. Servisní služby provádíme přímo u zákazníka nebo v naší pobočce.
Outsourcing - externí správa informačních technologií Moderní a ekonomický způsob zabezpečení fungování informačních a komunikačních procesů. Jedná se o přenesení odpovědnosti za provoz, údržbu a vývoj systému z klienta na poskytovatele.
Výhodou je smluvní garance odpovědnosti za provoz IT ze strany poskytovatele služby a výrazně nižší celkové náklady na provoz IT. Naše poskytovaná služba je určena malým a středním firmám, kterým se nevyplatí mít vlastní zaměstnance na zabezpečení IT služeb. V rámci tohoto rešení zajištujeme: Správu a servis počítačové sítě, serverů a pracovních stanic. Vzdálenou správu a údržbu serverů.
Komplexně řešíme ochranu, zálohu firemních dat a internetovou bezpečnost. Řešení individuálních potřeb uživatelu při pravidelných servisních návštěvách. Okamžitou servisní odezvu na akutní či nečekaně vzniklé technické problémy. Telefonickou podporu. Rychlé vyřízení reklamací. Zápujčky hardware a periférií. Dodávky spotřebního materiálu za garantované ceny nižší než v kamenných obchodech.